Dobra KoncepcjaDobra KoncepcjaCzęste pytania

Ogólne:

Co oferuje kreator 3D?

Dzięki temu kreatorowi użytkownicy zyskują możliwość swobodnego dostosowywania projektów opublikowanych przez wykonawców do własnych oczekiwań. Użytkownik może zmieniać dany produkt w zakresie rozmiaru, kształtu, koloru czy materiału z jakiego ma być wykonany. Zmieniać produkty można bez konieczności instalacji specjalnego oprogramowania na komputerze użytkownika.

Jak kontrolować płatności i zlecenia w serwisie?

Serwis DobraKoncepcja.pl rejestruje płatności użytkowników, a także składane w serwisie zlecenia. Dzięki temu każdy użytkownik ma wgląd do historii płatności i informacji o poszczególnych zleceniach. Ponadto każdy klient zyskuje możliwość wnoszenia opłat za pomocą rożnych form płatności: PayPal, karta kredytowa, przelew elektroniczny, etc.

Jak znaleźć poszukiwany produkt?

Każdy może swobodnie wyszukać projekt lub produkt spełniający jego oczekiwania na podstawie nazwy, opisu czy załadowanego zdjęcia.

Czy serwis posiada wersję mobilną?

Tak, serwis DobraKoncepcja.pl dostępny jest także na urządzeniach mobilnych poprzez przeglądarkę, dzięki czemu nawigacja i obsługa zarówno przez wykonawców jak i kupujących jest bardzo prosta i łatwo dostępna. 

Dlaczego warto zarejestrować się na DobraKoncepcja.pl?

DobraKoncepcja.pl oprócz walorów handlowych, które oferuje kupującym i sprzedawcom wyróżnia się ponadto umożliwieniem użytkownikom tworzenia projektów na specjalne zamówienie zgodnie z ich preferencjami i oczekiwaniami. Na szczególną uwagę zasługuje także możliwość korzystania z Wirtualnej Przymierzalni, dzięki której można przymierzyć dany produkt, by ułatwić sobie podjęcie decyzji o zakupie.


Zakupy:

Czym jest Wirtualna Przymierzalnia i co oferuje?

Wirtualna Przymierzalnia umożliwia użytkownikom przymierzanie produktów przed dokonaniem zakupu. Użytkownicy wybierając dany produkt i kierując swoje telefony lub tablety na określoną lokalizację lub osobę zobaczą go w zastanych warunkach, co da możliwość jego oceny i ułatwi podjęcie decyzji o zakupie.

Jak dokonać zakupu na DobraKoncepcja.pl?

Za pomocą rejestracji potencjalni klienci zainteresowani designem,przedmiotami hand-made, projektowaniem i wzornictwem mogą dokonywać zakupów na DobraKoncepcja.pl. Po wprowadzeniu danych osobowych i akceptacji regulaminu korzystania z serwisu, system automatycznie wygeneruje hasło i login oraz prześle je na podany adres e-mail z linkiem aktywacyjnym do konta. Po jego aktywacji użytkownik ma możliwość zalogowania się w systemie i stworzenia dla siebie indywidualnego profilu. Użytkownik może do systemu logowania używać także swojego konta w serwisie społecznościowym Facebook. Po zalogowaniu klient otrzymuje możliwość korzystania z zasobów platformy.

Co się dzieje po złożeniu przeze mnie zamówienia?

Po dokonaniu zakupu otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem zamówienia oraz instrukcją dalszego postępowania. W wiadomości można znaleźć wszystkie szczegółowe informacje dotyczące zakupu, całkowitą cenę łącznie z kosztami przesyłki oraz sposób płatności.

Gdy sprzedawca otrzyma płatność, wyśle zamówienie na podany adres wysyłkowy.

Jak zapłacić?

Sprzedawca sam określa, które metody płatności akceptuje. Informacja ta jest podana na jego profilu. Możesz wybrać jedną z dostępnych metod.

Co zrobić, jeśli nie otrzymałem zamówienia mimo dokonania wpłaty?

Jeżeli nie otrzymałeś produktu zakupionego na DobraKoncepcja.pl mimo dokonania zapłaty, sprawdź proszę najpierw,czy płatność została zaksięgowana. Jeśli tak, pobierz potwierdzenie transakcji. Skontaktuj się ze sprzedawcą i zapytaj go o wysyłkę zamówienia. Jeśli przez dłuższy czas nie będzie odpowiadał lub wystąpią jakieś problemy, wówczas wyślij do nas e-maila, a my postaramy się pomóc w rozwiązaniu problemowej sytuacji.


Sprzedaż:

Jak działa sprzedaż na DobraKoncepcja.pl?

Serwis DobraKoncepcja.pl pozwala rozwijać ci talent oraz działalność artystyczną i użytkową oraz dotrzeć do szerokiego grona nabywców twoich prac i usług. Jedyne co musisz zrobić by rozpocząć sprzedawać, to rejestracja w serwisie i opłacenie abonamentu, co pozwoli ci na nieograniczony dostęp do szerokiej oferty serwisu.

Wystarczy wpisać swoje dane i informacje potrzebne do płatności. Zaraz po dokonaniu weryfikacji profilu powiadomimy cię o tym i będziesz mógł zacząć sprzedawać.

Następnie możesz aktywować swoje oferty, dzięki czemu będą widoczne dla kupujących.

Jakie kryteria muszę spełnić, żeby sprzedawać?

Kryteria serwisu to:

- profil musi zawierać oferty związane z pracą artystyczną i produkcją przedmiotów unikatowych,

- profil musi zawierać opis działalności,

-profil musi zawierać co najmniej kilka produktów lub projektów,

-profil nie może propagować ani zawierać treści związanych z rasizmem, przemocą lub pornografią, ani nawoływać do nich,

-wystawione na sprzedaż produkty muszą być starannie zaprezentowane.

Jak mogę zarejestrować się jako sprzedawca?

Żeby sprzedawać na DobraKoncepcja.pl należy najpierw zarejestrować się jako użytkownik serwisu. Jako potencjalny sprzedawca zostaniesz poproszony o podanie nazwiska, adresu oraz informacji o preferowanych sposobach płatności.

Jakie produkty mogę sprzedawać?

Na DobraKoncepcja.pl możesz sprzedawać produkty wykonane własnoręcznie, unikatowe, zrobione na miarę i indywidualne zamówienie, a także w niewielkich seriach. Grupy produktów są niezwykle szerokie, gdyż ważne jest po prostu by były to przedmioty wyjątkowe i niepowtarzalne. Może to być między innymi:ręcznie wykonana biżuteria, meble, sztuka współczesna, projekty designerskie i dekoracje, zabawki, ubrania itd. Istotą jest to, aby niniejsze produkty były wykonane właśnie przez ciebie i tym samym nie pochodziły z masowej produkcji lub z importu.

Czym się różni sposób rejestracji projektanta i producenta?

Rejestracja i logowanie projektantów i producentów rozszerzone zostało o dane niezbędne do procesu fakturowania i rozliczeń z serwisem. Podczas rejestracji przedstawione zostają klientowi możliwe opłaty abonamentowe oraz warunki korzystania z serwisu.

Co to jest Automatyczne Tworzenie Projektów 3D?

Zarejestrowani użytkownicy mają możliwość skorzystania z automatycznego tworzenia projektów 3D, co oznacza, że na podstawie wprowadzonych do systemu odpowiednio przygotowanych zdjęć automatycznie są one zmieniane na modele 3D, by ułatwić potencjalnym kupującym złożenie specjalnego zamówienia.